Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

“Naród, 11-listopada-2015-275155który traci pamięć
przestaje być Narodem
– staje się jedynie zbiorem ludzi,
czasowo zajmującym dane terytorium”
                                                        Józef Piłsudski

11 listopada – pamiętamy!

14 listopada 2016 roku ku czci walczących o niepodległą Polskę uczestniczyliśmy w akademii z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości. Po 123 latach żołnierze wracali ze zwycięstwem śpiewając piosenki, tak i my wspólnie je odśpiewaliśmy.
Pan Paweł Marzec przybliżył nam historię Polski, ze szczególnym uwzględnieniem Radomia, z tamtego okresu, a zwyczaje staropolskie przypomniał nam gość specjalny, którym był Ireneusz Piotr Kobrzycki. Przybyły był reprezentantem grupy husarskiej i mocno zaciekawił nas wiedzą o sztukach walki, zbrojach oraz królach Polski.
Dziękujemy panu Pawłowi Marcowi i zaangażowanym uczniom za upamiętnienie ważnych wydarzeń 1920 roku.